VBeskydech.cz

Upozornění: Prosíme všechny zájemce o akce a aktivity, aby vzali na vědomí aktuální situaci a opatření přijatá vládou ČR k nákaze Covid-19.
Nadmořská výška: 1018 m n. m.
GPS: 49°29'22,825"N,18°15'55,199"E
Oblast: Valašsko - Javorníky - Vsetínské vrchy
Obec: Prostřední Bečva
Adresa: Horní Bečva, Pustevny
756 57
E-mail: Poslat dotaz
Telefon: +420 556 836 207
Mobil: +420 736 682 289
Web: http://www.vmp.cz
http://www.libusin-mamenka.cz
Dostupnost
Vzdálenost vzdušnou čarou:
9,5 km východně od města Rožnov pod Radhoštěm, 7,5 km JV od města Frenštát pod Radhoštěm

Užitečné informace

Oblíbené odkazy

Vzhůru k výškám popáté! Výšlap na Pustevny tentokrát v duchu podpory Libušína


středa 18.6.2014, Útulny Maměnka a Libušín na Pustevnách (NKP)
Vzhůru k výškám popáté! Výšlap na Pustevny tentokrát v duchu podpory Libušína
Sobota 21. června, to je to datum, kdy se Beskydy znovu po roce zahalí do vítkovické modro-bílé. Popáté v historii vyrazí hokejisté A-mužstva se svými věrnými fandy na bájnou horu Radhošť. Tentokrát bude mít akce i charitativní a nostalgický ráz ve vzpomínce na nedávno vyhořelou turistickou chatu Libušín.


Vítkovičtí hokejisté letos výstupem na Pustevny de facto ukončí přípravu na suchu. Po tomto víkendu už je čeká jen závěrečný týden plný posledního finiše a testů před krátkou letní dovolenou. Výšlap na Pustevny je už tradiční akcí, která si získává stále více příznivců, kolikrát i přes velkou nepřízeň počasí.


Pátý ročník se koná v sobotu 21. června. Výšlap začne tradičně v 9:00 před hotelem Ráztoka v Trojanovicích. Cíl výšlapu bude ovšem tentokrát koliba Valaška, v podstatě první chata po pravé straně při příchodu na Pustevny. Obligátní cíl akce – historická chata Libušín je bohužel po nedávném požáru stále neobyvatelná, nevyužitelná. „Mrzí nás, celý klub a myslím, že i drtivou většinu naší fanouškovské veřejnosti, co se s tak krásnou a historickou budovou stalo. Také proto jsme letošní pátý ročník výstupu na Pustevny pojali v duchu podpory Libušína. Nejen, že samozřejmě fandové sami přímo na Pustevnách mohou podpořit obnovu Libušína příspěvkem do kasičky Valašského muzea v přírodě v dřevěnce Maměnka, ale Vítkovice jako takové, po dohodě s provozovatelem našeho fanshopu – firmou Kappa – se rozhodly podpořit obnovu Libušína speciální edicí triček výšlapu na Pustevny a část zisku z prodeje odevzdáme přímo Valašskému muzeu v přírodě jako finanční dar na podporu opravy a renovace Libušína,“ říká manažer pro komunikaci HC VÍTKOVICE STEEL Zdeněk Janiurek.


Klasikou při těchto akcích bývá také autobus pro ty nejvěrnější fandy – Fanclub HC VÍTKOVICE STEEL. Autobus má naplánován odjezd od ČEZ ARÉNY v 7:30, po sestupu z Pusteven samozřejmě fanclubáky zase odveze zpět do Ostravy. Kapacita autobusu je omezena, proto je nutné se do něj přihlásit. Přihlašování probíhá na stránkách Fanclubu zde.


Kromě toho, že fandové mohou výstup absolvovat přímo s hráči, v cíli výšlapu – kolibě Valaška – proběhne i improvizovaná autogramiáda vítkovických hráčů. „V tomto směru ale prosíme všechny fanoušky o trpělivost, vstřícnost a pochopení. Koliba Valaška nenabízí tak velké prostory jako Libušín a tudíž se do ní nevejde tolik hostů. S provozovatelem koliby jsme domluvení na vyčlenění míst pro hráče, aby autogramiáda mohla proběhnout a aby nedošlo k tomu, že část hráčů zůstane před kolibou z toho důvodu, že pro ně uvnitř prostě nezbylo místo. Prosíme také všechny fandy o obezřetnost jak přímo v kolibě, aby v honbě za cennými autogramy nedošlo k úrazům a srážkám s personálem koliby. Stejně tak prosíme fandy o opatrnost během výstupu, po stejné cestě bude probíhat amatérský cyklistický závod a my si moc přejeme, aby nedošlo k nějakému zranění,“ připomíná Janiurek.

Jak už vítkovický PR naznačil, fanshop HC VÍTKOVICE STEEL společnosti Kappa připravil pro letošní výstup na Pustevny speciální edici triček s logem na podporu Libušína. Část z ceny každého prodaného kusu poputuje na konto obnovy této historické dřevěnky. „Od toho faktu se samozřejmě bude částečně odvíjet i cena, ale jde o dobrou věc. Bude to dlouhodobější kampaň, ne jen pro tento jeden den. Budeme se snažit vybrat co nejvíce prostředků v delší době. Věříme, že naši fandové k tomu v tomto směru také přistoupí, že jde o podporu dědictví našich předků a symbolu Beskyd a budou hojně kupovat trička s povedeným logem,“ dodává Janiurek. Firma Kappa bude mít přímo před kolibou Valaška svůj prodejní stánek jak s triky na podporu Libušína, tak s dalším fan sortimentem.

Sobota 21. června

Start v 9:00 - Hotel Ráztoka, Trojanovice


Pozn.: Výšlap na Pustevny je zcela dobrovolnou akcí, HC VÍTKOVICE STEEL pouze informuje o tom, že se fandové mohou připojit k výšlapu hráčů A-mužstva. HC VÍTKOVICE STEEL nenese jakoukoli zodpovědnost za případné komplikace, zranění či jiné problémy, které se mohou účastníkům vyskytnout.Zdroj informací: http://www.hc-vitkovice.cz/archiv/a-tym/vzhuru ...
 

Líbí se Vám VBeskydech.cz ?


Copyright © 2013 - 2020 VBeskydech.cz. Všechna práva vyhrazena. Používá: NanoLynx 1.3.1 Modes: ubyt2020
Publikovat, kopírovat a rozšiřovat jakoukoliv část stránek je povoleno výhradně s písemným souhlasem autora stránky.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace