VBeskydech.cz

Pustevny - Prostřední Bečva

 
Pustevny
Pustevny
Pustevny
Pustevny

Webové kamery:

Pustevny
Další informace
Pustevny

Rekreační oblast Pustevny je jedno z nejznámějších horských středisek v Beskydech. Nabízí snadno dostupný turistický cíl s mnoha příležitostmi pro sport a relaxaci. Služby vytváří zázemí pro rodiny s dětmi, seniory, ale i návštěvníky s tělesným omezením. Pustevny jsou také turistickým rozcestníkem pro výstup na horu Radhošť a k soše Radegast nebo na horu Tanečnice, Čertův Mlýn a Kněhyně.

Svůj význam vyhledávaného místa a svou nezaměnitelnou krásu získaly díky stavbám Maměnka a Libušín, které jsou postaveny podle návrhů architekta Dušana Jurkoviče. Jídelna Libušína je zdobená dle kartónů malíře Mikoláše Alše. Namaloval je Karel Štapfer.

v oblasti Radhošťské hornatiny ve výšce 620 m až 1098 m n. m.

Do horského sedla mezi vede asfaltová silnice z Prostřední Bečvy. V zimě je cesta rozhrnutá, doporučují se sněhové řetězy. Snadnou dostupnost zajišťuje Lanovka Ráztoka - Pustevny. Nedaleko dolní stanice je velkokapacitní parkoviště. Stará tzv. Knížecí cesta z Trojanovic je využívaná turisty, cyklisty a v zimě běžkaři. Po této cestě návštěvníci sjíždějí také na zapůjčených koloběžkách.

Na Pustevny je krásný výhled z vyhlídkového altánu Cyrilka, který byl postaven v roce 1893.

Na Pustevnách má základnu Horská služba ČR - Beskydy. Je zde také turistické informační centrum.

Lyžařské středisko Pustevny. Součástí je také snowboardpark a dětský lanový vlek. Sníh je zde od prosince do dubna. V zimní sezoně jsou pravidelně strojem upravované běžecké stopy, které jsou velmi oblíbené.

Zvonička Pustevny byla postavena v roce . Valašská zvonička je ve správě Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Na Pustevnách probíhá neustále stánkový prodej suvenýrů a potravin, převážně regionálních. U příležitosti poutě sv. Cyrila a Metoděje a dalších akcí je to až malinko neúnosné.

Na Pustevnách se můžete občerstvit v několika různých zařízeních: restaurace Libušín, restaurace Hotelu Tanečnica, Koliba u Zaryša, Koliba Valaška, posezení u chaty Šumná, Bufet U lanovky s terasou, venkovní posezení - Bufet U koliby, a zmíněný stánkový prodej.

Totéž platí o možnostech ubytování - Hotel Tanečnica, Hotel Maměnka, Koliba Valaška a chata Šumná jsou připraveny Vás celoročně ubytovat. Desítky objektů pak najdete nedaleko dolní stanice lanové dráhy v Trojanovicích.
Tradiční akce
leden: Sněhové království na Pustevnách - ledové a sněhové sochy
červenec: Pouť na svátek Cyrila a Metoděje
Turistická známka
č. 51 - Pustevny


 
Nadmořská výška: 1015 m n. m.
GPS: 49°29'22,743"N,18°15'54,396"E
Oblast: Valašsko - Javorníky - Vsetínské vrchy
Obec: Prostřední Bečva
Dostupnost
Vzdálenost vzdušnou čarou:
6 km jižně od Frenštátu p. R.

Auto:
přístup přes Prostřední Bečvu - parkování na Pustevnách nebo přes Trojanovice - parkování na parkovišti u dolní stanice lanovky

Autobus:
- zastávka Prostřední Bečva, Pustevny konečná - zastávka Trojanovice, hotel Ráztoka - odtud lanovkou - Skibus / Cyklobus

Vlak:
nejbližší žst. Frenštát p. R., odtud autobusem nebo pěšky

Kolo:
cyklotrasa 6016 z Trojanovic a 46

Pěšky:
rozcestník Pustevny, křižovatka modré, červené a zelené TZ. Přístup také po naučných stezkách Radegast a Čertův mlýn

Užitečné informace

Oblíbené odkazy

Líbí se Vám VBeskydech.cz ?


Copyright © 2013 - 2024 VBeskydech.cz. Všechna práva vyhrazena. Používá: NanoLynx 1.3.3.2 Modes: ubyt2020
Publikovat, kopírovat a rozšiřovat jakoukoliv část stránek je povoleno výhradně s písemným souhlasem autora stránky.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace