VBeskydech.cz

Upozornění: Prosíme všechny zájemce o akce a aktivity, aby vzali na vědomí aktuální situaci a opatření přijatá vládou ČR k nákaze Covid-19.
Nadmořská výška: 1015 m n. m.
GPS: 49°29'22,743"N,18°15'54,396"E
Oblast: Valašsko - Javorníky - Vsetínské vrchy
Obec: Prostřední Bečva
Dostupnost
Vzdálenost vzdušnou čarou:
6 km jižně od Frenštátu p. R.

Auto:
přístup přes Prostřední Bečvu - parkování na Pustevnách nebo přes Trojanovice - parkování na parkovišti u dolní stanice lanovky

Autobus:
- zastávka Prostřední Bečva, Pustevny konečná - zastávka Trojanovice, hotel Ráztoka - odtud lanovkou - Skibus / Cyklobus

Vlak:
nejbližší žst. Frenštát p. R., odtud autobusem nebo pěšky

Kolo:
cyklotrasa 6016 z Trojanovic a 46

Pěšky:
rozcestník Pustevny, křižovatka modré, červené a zelené TZ. Přístup také po naučných stezkách Radegast a Čertův mlýn

Užitečné informace

Oblíbené odkazy

Na Pustevnách opět vyrostou ledové sochy


sobota 27.12.2014, Pustevny
Na Pustevnách opět vyrostou ledové sochy
Ani letos nepřijdeme na Pustevnách o ledové sochy. K vidění tu budou druhý a třetí víkend v lednu. Sochy, které vytvoří profesionálové z nejrůznějších zemí světa, můžeme po dlouhých letech obdivovat zcela zdarma. Chybět nebude ani doprovodný program.

„Počasí bývá v posledních letech hodně nevyzpytatelné. Zvolili jsme proto galerii soch z ledu, kterou nepřízeň počasí nemůže tolik ohrozit. Zároveň se nemusíme spoléhat na to, jestli do ledna nasněží. Díla z ledu vzniknou pod rukama profesionálních sochařů, kteří své výtvory předvádějí nejen v České republice, ale i v zahraničí,“ informoval Jakub Hanák z Radia Čas.

Letos se spolupořadatelství výstavy ledových soch ujalo Radio Čas ve spolupráci s Pustevny s. r. o. Sochy budou po dlouhých letech rozmístěny po celých Pustevnách na otevřeném prostranství a krásně doplní okolí scenérii zimní přírody. Prohlédnout si je a vyfotit u nich tak může úplně každý, kdo o těchto víkendech na hory zavítá. Sochy se budou vytvářet přímo na horách, návštěvníci tak budou mít jedinečnou možnost přihlížet, jak z neforemných kvádrů vznikají umělecká díla.

Ledové monumenty se budou vyrábět převážně o prvním víkendu akce 10. a 11. ledna. I ti, kteří dorazí o týden později, ale uvidí sochaře při práci. Sochy vytvoří umělci, kteří na Pustevny dorazí z nejrůznějších koutů světa, dokonce až z Indonésie.

Poprvé budou na Pustevnách k vidění sochy z úplně čirého křišťálového průhledného ledu.

Chybět nebude ani zábavný doprovodný program Zimní pohádka s Radiem Čas. Děti se mohou těšit na hry, soutěže, dárky a atmosféru dotvoří příjemná muzika. K dobré zábavě patří také dobré jídlo a pití. To nabídne jarmark, na kterém může každý ochutnat tradiční valašské speciality.

FOTO: Radio Čas
Autor Petra ČernobilováZdroj informací: http://www.novinky.cz/vase-zpravy/zlinsky-kraj ...
 

Líbí se Vám VBeskydech.cz ?


Copyright © 2013 - 2021 VBeskydech.cz. Všechna práva vyhrazena. Používá: NanoLynx 1.3.3.1 Modes: ubyt2020
Publikovat, kopírovat a rozšiřovat jakoukoliv část stránek je povoleno výhradně s písemným souhlasem autora stránky.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace