VBeskydech.cz

Nadmořská výška: 580 m n. m.
GPS: 49°22'8,329"N,18°21'18,081"E
Oblast: Valašsko - Javorníky - Vsetínské vrchy
Obec: Velké Karlovice
Adresa: Velké Karlovice, Velké Karlovice - Leskové
756 06
E-mail: Poslat dotaz
Telefon: +420 577 055 111
Web: http://www.razula.cz
Dostupnost
Vzdálenost vzdušnou čarou:
3,7 km východně od centra obce Velké Karlovice

Autobus:
zastávka Velké Karlovice, Leskové, hotel Razula (0,25 km)

Užitečné informace

Oblíbené odkazy

NOVINKA: Šest areálů Skiregionu Valašsko nabídne od letošní zimy společný skipas


neděle 30.11.2014, Ski areál Razula - sjezdovky Razula, Horal, Galik
Lyžaři se letos ve Zlínském kraji dočkají významné novinky. Šest lyžařských areálů v Beskydech a Javorníkách, v oblasti kolem Velkých Karlovic na Valašsku, spojilo síly a od letošní zimy nabídne návštěvníkům společný skipas, jenž je obvyklou a oblíbenou součástí nabídky velkých lyžařských středisek po celé Evropě.

Projekt podpořený ROP Střední Morava propojí ski areály Razula, Machůzky, Kyčerka a Jezerné ve Velkých Karlovicích, areál Karolinka v sousedním stejnojmenném městě a blízké Ski centrum Kohútka. Areály budou vystupovat pod zastřešujícím názvem Skiregion Valašsko. Ten dohromady představuje bezmála 20 kilometrů sjezdovek na 20 přepravních zařízeních.

„Věříme, že tato novinka zatraktivní možnosti zimního vyžití na Valašsku a ocení ji nejen pravidelní hosté, kteří po ní již delší dobu volali, ale že také přilákáme nové návštěvníky. Společný skipas nabídne pestrý výběr sjezdovek různé délky a náročnosti, lyžaři mohou za jedny peníze navštěvovat během pobytu různá místa a trávit tak každý den nebo třeba i půlden někde jinde. Cena skipasu bude výhodnější, než kdyby si host koupil každý den jednodenní skipas v jiném středisku,“ uvedl Luboš Sušila ze Ski areálu Razula, jednatel obecně prospěšné společnosti Valašsko, která celý projekt zastřešuje.

Společné skipasy budou v prodeji od třídenní varianty. Hosté si je budou moci zakoupit nejen na pokladnách ski areálů, ale také v některých okolních hotelech. Na kratší období budou ski areály i nadále nabízet kratší časové jízdenky, které ale budou platit pouze pro jejich vlastní sjezdovky. „Ceník společných skipasů ještě v současné době dolaďujeme, zveřejníme ho v nejbližší době,“ doplnil Luboš Sušila.

Společný skipas mohou využít nejen vícedenní návštěvníci Valašska, ale výhodný bude i pro lyžaře z regionu, kteří do oblasti jezdí v zimě za lyžováním "na otočku": v nabídce budou i skipasy 6 dnů ze sezóny či 12 dnů ze sezóny, které budou cenově zvýhodněné. Ideální vánoční dárek pro vaše blízké!

Jednotlivá střediska jsou dobře dopravně dostupná a jsou od sebe vzdálena od 5 do 20 minut cesty autem. „Do budoucna budeme usilovat například o propojení zúčastněných středisek skibusem, zapojení dalších lyžařských areálů a o rozšíření spolupráce mimo zimní období,“ dodal Luboš Sušila.

Oblast Skiregionu Valašsko patří tradičně k nejvyhledávanějším zimním destinacím v České republice. Vyniká neporušenou přírodou CHKO Beskydy a mimořádně čistým ovzduším a kromě lyžařských areálů je bohatá také na množství upravovaných běžeckých stop – běžkaři zde mají k dispozici přes 90 kilometrů v údolí i na hřebenech hor. Oblast si získala v poslední době velkou oblibu i díky novým wellness centrům, hospůdkám s kvalitní krajovou gastronomií a dalším doprovodným službám pro trávení volného času.
Skiregion Valašsko tvoří:

Ski centrum Kohútka www.kohutka.cz
Ski areál Razula (Velké Karlovice) www.razula.cz
Ski areál Jezerné (Velké Karlovice) www.penziontabacka.cz
Ski areál Synot – Kyčerka (Velké Karlovice) www.skiarealkycerka.cz
Ski areál Machůzky (Velké Karlovice) www.skiarealmachuzky.cz
Skiareál Karolinka (Karolinka) www.skikarolinka.czZdroj informací: www.razula.cz
 

Líbí se Vám VBeskydech.cz ?


Copyright © 2013 - 2024 VBeskydech.cz. Všechna práva vyhrazena. Používá: NanoLynx 1.3.3.2 Modes: ubyt2020
Publikovat, kopírovat a rozšiřovat jakoukoliv část stránek je povoleno výhradně s písemným souhlasem autora stránky.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace