VBeskydech.cz

GPS: 49°35'20,691"N,18°21'17,209"E
Oblast: Moravskoslezské Beskydy
Obec: Frýdlant nad Ostravicí
Adresa: Frýdlant nad Ostravicí, Poštovní č.p. 327
739 11
E-mail: Poslat dotaz
Telefon: +420 972 111 111,
840 112 113
Web: http://www.cd.cz
Dostupnost
Vzdálenost vzdušnou čarou:
500 m JZ od centra města Frýdlant nad Ostravicí

Vlak:
vlaková stanice Frýdlant nad Ostravicí


Oblíbené odkazy

Rekonstrukce vlakového nádraží Frýdlant nad Ostravicí


sobota 9.11.2013, Železniční stanice Frýdlant nad Ostravicí

Rekonstrukce vlakového nádraží Frýdlant nad Ostravicí
 
Rekonstrukce vlakového nádraží Frýdlant nad Ostravicí
Rekonstrukce vlakového nádraží Frýdlant nad Ostravicí
Rekonstrukce vlakového nádraží Frýdlant nad Ostravicí
Rekonstrukce vlakového nádraží Frýdlant nad Ostravicí

Přinášíme fotografie z rekonstrukce vlakového nádraží ve Frýdlantě nad Ostravicí.

V lednu 2013 byla zahájena realizace stavby „Rekonstrukce žst. Frýdlant nad Ostravicí“ prostřednictvím společnosti Viamont DSP a.s. Ústí nad Labem, zhotovitelem stavby. Rekonstrukce potrvá do konce roku 2013. Investorem této stavby je Správa železniční dopravní cesty, státní organizace. Finanční prostředky poskytl Státní fond dopravní infrastruktury. Projekt je spolufinancován v rámci Operačního programu Doprava z Fondu soudržnosti Evropské unie.

Předmětem stavby „Rekonstrukce žst. Frýdlant nad Ostravicí“ je kompletní rekonstrukce železničního svršku a spodku včetně mostních objektů a přejezdů, vybudování zvýšených zastřešených nástupišť pro první a druhou kolej včetně mimoúrovňového přístupu na nástupiště podchodem a výtahu pro imobilní cestující. Vybudování podchodu o délce 30 m a zastřešení nástupišť bude mít za následek úpravu stávajícího vzhledu budovy, kdy zastřešení podchodu je přizpůsobeno horskému rázu a obdobným konstrukcím na této železniční trati.
Změny se dotknou rovněž zabezpečovacího zařízení a osvětlení ve stanici, celkem 13 výhybek získá elektrický ohřev. S ohledem na plánovanou elektrizaci trati jsou všechny úpravy navrženy pro již elektrizovanou trať. Rychlost vlaků se po rekonstrukci zvýší na 50 až 70 km/h.
Z architektonického hlediska se upraví stávající budovy a kromě nového podchodu se postaví také dva přístřešky pro cestující. Zastřešení podchodu je přizpůsobeno horskému rázu a obdobným konstrukcím na této železniční trati.

Co přinese stavba Rekonstrukce žst. Frýdlant nad Ostravicí občanům města

1. Snížení hlučnosti
Stykovaná kolej bude v celém rozsahu stanice nahrazena kolejí bezstykovou. Při průjezdu každého vlaku rekonstruovanou stanicí se přestane ozývat několik set nárazů, kdy každé kolo vlaku každých 15 až 25m na kolejnicový styk a vydává zvuk obdobný nárazu kladiva těžkého 10 tun do kovadliny.

2. Zvýšení bezpečnosti
Díky ostrovnímu nástupišti nebudou muset lidé přecházet při výstupu do města přes koleje a současně nebude hrozit pád z úzkých nástupišť. Lidé přestupující z vlaku do vlaku se budou pohybovat pouze na jednom prostorném nástupišti.

3. Zkrácení jízdních dob
Budou odstraněny nepotřebné koleje a současně bude zvýšena rychlost vlaků přes železniční přejezd. Stanice svou délkou přinese při jízdě vlaku zkrácení jízdní doby zhruba o minutu. Výraznější zkrácení však bude při jízdách do Ostravice, protože nově budou schopny jak vlak směrem do Frenštátu, tak vlak směrem do Ostravice odjet současně, což bude znamenat zkrácení dalších 5 minut. Obdobně to platí i při příjezdu od Ostravice. Zkrátí se tak čekání silničních vozidel a zlepší se bezpečnostní situace i pro chodce.

To vše by mělo vést ke zlepšení kvality a bezpečnosti cestování jak občanů našeho města a okolních obcí, tak i turistů, kteří Frýdlant nad Ostravicí navštíví.


Teprve po rekonstrukci žel. stanice bude možno prakticky přistoupit na řešení dopravního uzlu křižovatky ulic Hlavní, Harcovská a Poštovní. Už nyní se připravují ze strany města potřebné dokumentace a probíhají jednání na kraji. Pokud vše půjde hladce, tak v tomto místě vznikne zřejmě kruhový objezd, který velmi uleví této části Frýdlantu.Zdroj informací: http://frydlantno.cz/portal/uvod/rekonstrukce- ...
 

Líbí se Vám VBeskydech.cz ?


Copyright © 2013 - 2024 VBeskydech.cz. Všechna práva vyhrazena. Používá: NanoLynx 1.3.3.2 Modes: ubyt2020
Publikovat, kopírovat a rozšiřovat jakoukoliv část stránek je povoleno výhradně s písemným souhlasem autora stránky.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace