VBeskydech.cz

Upozornění: Prosíme všechny zájemce o akce a aktivity, aby vzali na vědomí aktuální situaci a opatření přijatá vládou ČR k nákaze Covid-19.

Rozhledna na Bílé hoře - Štramberk

 
Rozhledna na Bílé hoře, pohled z Trúby ve Štramberku
Bílá hora
Rozhledna na Bílé hoře

Rozhledna na Bílé hoře mezi městy Štramberk a Kopřivnice byla zprovozněna 28. dubna 2000. Moderní vzhled této vyhlídkové věže navrhl ing. arch. Milan Šmíd. Ten se nechal inspirovat pro tuto věž symbolem šroubovice DNA. Struktura DNA neboli spirála života, je ukončením naučné stezky Sluneční cesta, která vede ze Štramberku.
Věž je postavena na betonových základech, které jsou 1,5 m hluboko a mají průměr 11,5 m. Výška věže je 43 m. Schodiště věže je tvořeno 134 ocelovými a 27 betonovými schody. Vystoupením na vrch vyhlídky se člověk dostane až do výše 583 m n. m. Vrchol věže je využíván pro telekomunikační účely. Z plošiny je daleký výhled téměř do všech stran, kromě JV, kde se nachází vrch Červený kopec. Nabízí se vyhlídka na Beskydy, Jeseníky, Oderské vrchy i výhled na Ostravu.
Turistická známka
č, 872 - Bílá hora u Kopřivnice


Přístupnost: Celoroční
 
Nadmořská výška: 557 m n. m.
GPS: 49°35'39,738"N,18°7'35,170"E
Oblast: Podbeskydí
Obec: Štramberk
Dostupnost
Vzdálenost vzdušnou čarou:
1,5 JZ od města Kopřivnice


Oblíbené odkazy

Líbí se Vám VBeskydech.cz ?


Copyright © 2013 - 2022 VBeskydech.cz. Všechna práva vyhrazena. Používá: NanoLynx 1.3.3.1 Modes: ubyt2020
Publikovat, kopírovat a rozšiřovat jakoukoliv část stránek je povoleno výhradně s písemným souhlasem autora stránky.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace