VBeskydech.cz

Nadmořská výška: 369 m n. m.
GPS: 49°28'21,906"N,18°5'27,475"E
Oblast: Valašsko - Javorníky - Vsetínské vrchy
Obec: Zubří
Adresa: Zubří, U Domoviny 234
756 54
E-mail: Poslat dotaz
Telefon: +420 571 757 051
Web: http://www.mesto-zubri.cz
Dostupnost
Vzdálenost vzdušnou čarou:
3 km západně od města Rožnov pod Radhoštěm


Oblíbené odkazy

Rockeři ze zuberského Koridoru slaví letos 30. výročí, dárkem je nové CD


středa 13.5.2015, Zubří
Rockeři ze zuberského Koridoru slaví letos 30. výročí, dárkem je nové CD
Zubří – Třicet let je stálicí české hardrockové scény kapela Koridor ze Zubří. Valašští muzikanti k letošnímu výročí sobě i svým fanouškům nadělili novou autorskou desku. Hlavní oslavy třicetin plánují na květen.
Rocková kapela Koridor ze Zubří letos (2015) slaví 30. výročí existence. Připrauje nové autorské CD.

Zuberskou rockovou legendu Koridor zakládali v roce 1985 kytarista Pavel Němec, bubeník Petr Krupa a zpěvák Radek Nohavica. K nim se postupem času a po několika personálních změnách na postu baskytaristy připojil Petr Krhovják a za klávesami stanul Dan Kuchynka. „V této sestavě kapela koncertovala po celé Moravě a asi jako všechny tehdejší kapely hrála skladby skupin Deep Purple, Whitesnake, Iron Maiden a dalších," prozradil zakládající člen Pavel Němec.

Postupem času ale převzaté hity ustupovaly do pozadí a muzikanti se propracovali k vlastní autorské tvorbě, s níž začali slavit úspěchy. „Například skladba Columbus se několik týdnů držela v popředí hitparády československého rozhlasu. Nebývalý zájem byl také o náš koncertní program Souboj titánů," vzpomenul Pavel Němec.

V posledních letech kapela koncertuje po celé republice i na Slovensku. Objíždí malé i velké festivaly, kde si na jednom podiu zahrála například s Olgou Lounovou, Palo Haberou, Katkou Knechtovou, Blazem Bayleym či se skupinami Citron, Olympic, Katapult, nebo Desmod.

Poslední čtyři měsíce pracovali zuberští rockeři na novém albu, které je dárkem k letošnímu 30. výročí vzniku. Deska vznikla ve studiu Gloria Records v Ostravici. „Natočíme dvanáct až patnáct věcí. Z nich potom vybereme to nejlepší, aby CD mělo určitý koncept a gradaci," naznačil Pavel Němec.

Prozradil, že všechny skladby budou zcela nové. „Makáme na nich „pod pokličkou" ve zkušebně, i když ochutnávku dvou z nich už lidé mohli slyšet na loňských, letních koncertech," řekl muzikant.

Oficiální křest CD http://vbeskydech.cz/akce/hudebni-vystoupeni-koncerty/zu ... se odehraje na konci května v domácím prostředí v Zubří na tradičním Metlářském jarmarku http://vbeskydech.cz/akce/slavnosti/zubri/21-metlarsky-j .... „Účast už nám přislíbili zajímaví hosté. Jejich jména si ale zatím necháme pro sebe," dodal Pavel Němec.

Kapela Koridor ze Zubří
Radek (Kláda) Nohavica – zpěv, flétny
Pavel (Hombré) Němec – kytary, doprovodný zpěv
Petr (Vrna) Krupa – bicí, doprovodný zpěv
Petr (Kyry) Krhovják – basová kytara
Karel (Karlos) Piskoř – klávesové nástroje
Libor (Vývojka) Vojkůvka – zvukový technik
18.2.2015

Autor: Michal Burda
Zdroj: http://valassky.denik.cz/kultura_region/rockeri-ze-zuberskeho-koridoru-slavi-letos-30-vyroci-darkem-bude-nove-cd-2015021.htmlZdroj informací: http://valassky.denik.cz
 

Líbí se Vám VBeskydech.cz ?


Copyright © 2013 - 2024 VBeskydech.cz. Všechna práva vyhrazena. Používá: NanoLynx 1.3.3.2 Modes: ubyt2020
Publikovat, kopírovat a rozšiřovat jakoukoliv část stránek je povoleno výhradně s písemným souhlasem autora stránky.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace