VBeskydech.cz

Upozornění: Prosíme všechny zájemce o akce a aktivity, aby vzali na vědomí aktuální situaci a opatření přijatá vládou ČR k nákaze Covid-19.
Nadmořská výška: 376 m n. m.
GPS: 49°27'27,345"N,18°8'33,652"E
Oblast: Valašsko - Javorníky - Vsetínské vrchy
Obec: Rožnov pod Radhoštěm
Adresa: Rožnov pod Radhoštěm, Masarykovo náměstí 128
756 61
E-mail: Poslat dotaz
Telefon: +420 571 661 111
Web: http://www.roznov.cz
Dostupnost
Vzdálenost vzdušnou čarou:
12 km východně od města Valašské Meziříčí


Oblíbené odkazy

Rožnov se opět zapojí do projektu Otevřené brány


čtvrtek 8.5.2014, Rožnov pod Radhoštěm
Rožnov se opět zapojí do projektu Otevřené brány
Rožnov pod Radhoštěm se v letošním roce opět zapojí do projektu Zlínského kraje, Arcibiskupství olomouckého, farností, měst a obcí ve Zlínském kraji „Otevřené brány“. V rámci tohoto projektu bude v období od května do září zajištěno otevření rožnovského kostela Všech svatých široké veřejnosti a návštěvníkům města. Ti mohou v rámci projektu využít také komentované prohlídky kostela.

Částkou 40 tisíc korun podpoří letos město Rožnov pod Radhoštěm projekt Otevřené brány, do kterého se zapojí ve Zlínském kraji několik desítek obcí a farností. V rámci tohoto projektu se mohou návštěvníci města těšit na komentované prohlídky rožnovského kostela Všech svatých.

„Cílem projektu je rozvoj všeobecné vzdělanosti a duchovní kultury zpřístupněním vybraných sakrálních objektů. Snažíme se ve spolupráci se Zlínským krajem, Arcibiskupstvím olomouckým, farnostmi, městy a obcemi ve Zlínském kraji zpřístupnit zajímavé církevní objekty na území kraje široké veřejnosti a turistům. Rožnov se do projektu „Otevřené brány“ zapojí již počtvrté. V loňském roce dveřmi kostela Všech svatých prošlo v rámci tohoto projektu téměř 10 tisíc turistů,“ uvedl místostarosta Rožnova Václav Mikušek.

Rožnovský kostel Všech svatých bude turistům přístupný v následujícím rozsahu:
květen: sobota 10 – 12 hodin a 13 – 17 hodin, neděle 13 – 17 hodin;
červen – září: úterý – sobota 10 – 12 hodin a 13 – 17 hodin, neděle 13 – 17 hodin.
V době státních svátků bude otevírací doba stejná jako o víkendech. V době církevních obřadů či kulturních pořadů se od prohlídky upouští.

„V době, kdy bude kostel otevřený k prohlídkám, umožní farnost také prohlídku zrestaurované kostnice, ve které bude od 1.5.2014 výstava fotografií J. Štreita,“ doplnil děkan Kamil Obr.
pozvánka - http://vbeskydech.cz/akce/vystavy/roznov-pod-radhostem/b ...

Zpracoval:
Tomáš Gross
tiskový mluvčí
MěÚ Rožnov p. R.Zdroj informací: http://www.roznov.cz
 

Líbí se Vám VBeskydech.cz ?


Copyright © 2013 - 2021 VBeskydech.cz. Všechna práva vyhrazena. Používá: NanoLynx 1.3.3.1 Modes: ubyt2020
Publikovat, kopírovat a rozšiřovat jakoukoliv část stránek je povoleno výhradně s písemným souhlasem autora stránky.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace