VBeskydech.cz

GPS: 49°27'28,402"N,18°8'28,166"E
Oblast: Valašsko - Javorníky - Vsetínské vrchy
Obec: Rožnov pod Radhoštěm
Adresa: Rožnov pod Radhoštěm, Nádražní 36
756 61
E-mail: Poslat dotaz
Telefon: +420 571 657 407
Web: http://valasskakrajina.cz
http://beskydy.ochranaprirody.cz

Oblíbené odkazy

Mapování velkých šelem v Beskydech 2014


neděle 16.2.2014, Správa CHKO Beskydy
Mapování velkých šelem v Beskydech 2014
Stejně jako v předchozích letech připravuje Správa CHKO Beskydy mapování výskytu velkých šelem (rys, vlk, medvěd) v CHKO Beskydy a uvítá pomoc dobrovolníků.

Cílem akce je získat aktuální zoologická data na velkém území (1 200 km2) a můžete se dozvědět něco více o našich chráněných šelmách i CHKO Beskydy.

Kdy mapování proběhne?

Letošní „sčítání“ bude probíhat od 27. února (především pro pracovníky AOPK, národních parků aj.) s možností pokračovat v sobotu 1.3. a neděli 2.3., kdy se do akce tradičně zapojují dobrovolní strážci a další zájemci.

Mapování se uskuteční i v případě, že v Beskydech nebude souvislá sněhová pokrývka – za této situace budou sledovány stopy v blátě. V případě „stopařsky nevhodného“ počasí (trvalé sněžení, déšť) bude mapování provedeno v jednom ze dvou náhradních termínů (o týden nebo dva později).

Jak se přihlásit?

Všichni zájemci by se měli přihlásit nejlépe do 20.2. 2014 koordinátorce mapování: RNDr.Daně Bartošové (dana.bartosova@nature.cz, tel. 571 654 293 kl. 23, 607 837 854) a sdělit: počet mapovatelů, od kdy do kdy se mapování zúčastní, zda mají k dispozici vozidlo, zda požadují úvodní proškolení – pokud ano, tak kdy a kde, příp. preferovanou oblast či trasu mapování.

Úvodní školení a rozdělení tras proběhne pro přihlášené zájemce ve středu 26. 2. večer – místo a čas bude upřesněn na základě požadavků účastníků – buď na Správě CHKOB v Rožnově p.R. nebo v místě ubytování. Účastníci minulých mapování, kteří budou chtít projít „svojí“ trasu, mohou po předchozí konzultaci s koordinátorkou, vyrazit rovnou do terénu – tj. bez cesty do Rožnova – podklady jim budou zaslány poštou.

Co s sebou?

Veškeré náklady si účastníci hradí sami. Zájemcům o levné ubytování (ve spacáku) je možné od středy 26.2. jej zajistit. Náročnější mapovatelé si mohou sami vybrat z pestré nabídky zdejších ubytovacích zařízení v různých cenových relacích. Bude-li dostatek sněhu, je nezbytné vzít si s sebou lyže nebo sněžnice – před akcí bude upřesněno. Každá mapovací skupina by měla mít k dispozici přístroj GPS.

zdroj: Správa CHKO Beskydy, D. Bartošová
foto: F. JaskulaZdroj informací: valasskakrajina.cz
 

Líbí se Vám VBeskydech.cz ?


Copyright © 2013 - 2023 VBeskydech.cz. Všechna práva vyhrazena. Používá: NanoLynx 1.3.3.1 Modes: ubyt2020
Publikovat, kopírovat a rozšiřovat jakoukoliv část stránek je povoleno výhradně s písemným souhlasem autora stránky.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace