VBeskydech.cz

Upozornění: Prosíme všechny zájemce o akce a aktivity, aby vzali na vědomí aktuální situaci a opatření přijatá vládou ČR k nákaze Covid-19.

Kaple sv. Ducha na Pulčínách - Pulčín (Francova Lhota)

 
Kaple sv. Ducha na Pulčínách
Kaple sv. Ducha na Pulčínách
Kaple sv. Ducha na Pulčínách
Kaple sv. Ducha na Pulčínách

Kaple sv. Ducha byla vysvěcena v roce 1930. Polovina budovy sloužila jako kaplička a polovina jako požární zbrojnice. Mše svaté se zde sloužily do roku 1973. Bývaly zde mše, zvonění, rozloučení se zemřelými občany, májové mše apod. V roce 1973 však bylo zakázáno mše sloužit. Až po roce 1989 začala obec Francova Lhota a občanské sdružení Vesničko má milovaná (Pulčín) usilovat o rekonstrukci. Dnes má kaplička vyměněna okna, dveře, má novou dlažbu, fasádu a je nově vybavena. Na čelní stěně je velká dřevořezba představující sv. Ducha. Od stejného autora a ze stejného materiálu jsou i ambon, sedes a lavice. Vše vytvořil p. Matoušek z Brna. Jsou zhotoveny nové chodníky s přístupem pro invalidy. Stavební práce na kapličce i venkovní úpravy prováděla firma Josefa Kliše z Francovy Lhoty. Mše svaté se zde zatím pravidelně nekonají, pouze o pouti a při výročích.


Přístupnost: Příležitostně
Zdroj: www.francovalhota.cz

 
GPS: 49°13'12,540"N,18°4'44,656"E
Oblast: Valašsko - Javorníky - Vsetínské vrchy
Obec: Pulčín (Francova Lhota)

Oblíbené odkazy

Líbí se Vám VBeskydech.cz ?


Copyright © 2013 - 2022 VBeskydech.cz. Všechna práva vyhrazena. Používá: NanoLynx 1.3.3.1 Modes: ubyt2020
Publikovat, kopírovat a rozšiřovat jakoukoliv část stránek je povoleno výhradně s písemným souhlasem autora stránky.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace