VBeskydech.cz

Upozornění: Prosíme všechny zájemce o akce a aktivity, aby vzali na vědomí aktuální situaci a opatření přijatá vládou ČR k nákaze Covid-19.

Muzeum regionu Valašsko - Vsetín

Vsetínské muzeum bylo založeno 14. 2. 1924 jako Vsacké okresní museum na Vsetíně. Jednou z hlavních osobností založení muzea byl MUDr. František Sova. Základem prvotní sbírky byly historické a národopisné sbírky manželů Bibiany a Františka Sovových. Veřejnost mohla prvně shlédnout expozice v roce 1925. Od roku 1964 muzeum začalo sídlit ve vsetínském zámku.

Expozice zámku

V tom vsetínském zámku
Tato expozice ukazuje historii zámku a bývalých majitelů panství. V interaktivní podobě vám samy historické osobnosti řeknou vše podstatné o historii zámku. Součástí expozice je ukázka archeologických nálezu ze Vsetínska.

Pod jménem Valachů
Expozice je věnována historii lidových bouří na Vsetínsku v 17. a 18. stol. Expozice zobrazuje památky a dokladuje rozsah a význam povstání.

Počátky sběratelské činnosti na Vsetínsku
Tato expozice zobrazuje nejstarší muzejní sbírky, významné výstavní události ve Vsetíně. Nalezneme zde sbírky nadšených dobrovolníků již z 80. let 19. stol.

Vsetín na prahu moderní doby
V této expozici návštěvníci mohou poznat, jak se Vsetín měnil na počátku moderní doby. Představují se zde osobnosti jako architekt Dušan S. Jurkovič, bratři Hlavicové, podnikatelská rod Thonetů, Kohnů nebo Reichů, moravský Edison Josef Sousedík a další významné osobnosti, které stály u zrodu průmyslu a kultury na Vsetínsku.

V muzeu můžeme také navštívit tyto expozice: Od kolébky po rakev, Putování Valašskem a jeho tradicemi, Brali mne za vojáčka, Bankovky z celého světa, Příroda hrou nebo Expozice templáři.

Objekty ve správě muzea:
Zámek Vsetín, Hvězdárna Vsetín,
Zámek Kinských Valašské Meziříčí,
Lapidárium Trojice Valašské Meziříčí,
Zámek a park v Lešné.


Přístupnost: Celoroční
 
Nadmořská výška: 384 m n. m.
GPS: 49°20'26,500"N,17°59'57,981"E
Oblast: Valašsko - Javorníky - Vsetínské vrchy
Obec: Vsetín
Adresa: Vsetín, Horní náměstí 2
755 01
E-mail: Poslat dotaz
Telefon: +420 571 411 690
Web: http://www.muzeumvalassko.cz
Dostupnost
Vzdálenost vzdušnou čarou:
centrum města Vsetín


Oblíbené odkazy

Líbí se Vám VBeskydech.cz ?


Copyright © 2013 - 2021 VBeskydech.cz. Všechna práva vyhrazena. Používá: NanoLynx 1.3.3.1 Modes: ubyt2020
Publikovat, kopírovat a rozšiřovat jakoukoliv část stránek je povoleno výhradně s písemným souhlasem autora stránky.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace