VBeskydech.cz

Upozornění: Prosíme všechny zájemce o akce a aktivity, aby vzali na vědomí aktuální situaci a opatření přijatá vládou ČR k nákaze Covid-19.

PP Stříbrník - Hovězí

Přírodní památku Stříbrník tvoří louky a pastviny v rozlehlém komplexu se zbytky květnatých bučin, několika remízy a prameništi. Leží v nadmořské výšce 500 až 581 m nad údolím Veřečného potoka, mezi osadami Veřečný, U Filů a Stříbrník, asi 3 km jižně od středu obce Hovězí v Javorníkách. Katastrální území Hovězí, okres Vsetín, CHKO Beskydy. Zřízeno vyhláškou Okresního národního výboru Vsetín ze dne 21. 12. 1988 jako CHPV Stříbrník. Evidenční kód ÚSOP: 1522. Kategorie IUCN: řízená rezervace. Celková výměra 14,4954 ha.
Předmětem ochrany je mozaika extenzivním hospodařením vzniklých druhově bohatých společenstev luk, pastvin a drobných lesíků se zvláště chráněnými druhy rostlin, především vstavačovitými (Orchidaceae). Jedním z hlavních důvodů vyhlášení ochrany byla v Beskydech ojedinělá lokalita střevíčníku pantoflíčku (Cypripedium calceolus), v posledních letech však došlo k velkému oslabení jeho populace.


Přístupnost: Celoroční
Zdroj: www.nature.hyperlink.cz

 
Nadmořská výška: 505 - 550 m n. m.
GPS: 49°16'40,868"N,18°3'10,647"E
Oblast: Valašsko - Javorníky - Vsetínské vrchy
Obec: Hovězí
Katastr: Hovězí
Web: http://nature.hyperlink.cz/beskydy/i ...
Dostupnost
Vzdálenost vzdušnou čarou:
2,8 km jižně od centra obce Hovězí


Oblíbené odkazy

Líbí se Vám VBeskydech.cz ?


Copyright © 2013 - 2021 VBeskydech.cz. Všechna práva vyhrazena. Používá: NanoLynx 1.3.3.1 Modes: ubyt2020
Publikovat, kopírovat a rozšiřovat jakoukoliv část stránek je povoleno výhradně s písemným souhlasem autora stránky.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace