VBeskydech.cz

Upozornění: Prosíme všechny zájemce o akce a aktivity, aby vzali na vědomí aktuální situaci a opatření přijatá vládou ČR k nákaze Covid-19.

PR Huštýn - Mořkov

Přírodní rezervace Huštýn se rozkládá na prudkém severním svahu pod kótou Huštýn (749 m) ve Veřovických vrších. Nachází se v nadmořské výšce 650 - 749 m, v západním výběžku Radhošťské hornatiny v Moravskoslezských Beskydech. Asymetrickým hřebenem Huštýna prochází hlavní evropské rozvodí Dunaj - Odra. Jižní svahy jsou odvodňovány Zuberským a Zašovským potokem do Rožnovské Bečvy, severní svahy řekou Jičínkou a jejími drobnými přítoky. Katastrální území Mořkov, okres Nový Jičín, CHKO Beskydy. Vyhlášeno 3. 8. 1999. Rozloha ZCHÚ 11,9095 ha, rozloha ochranného pásma 18,86 ha.
Posláním rezervace je ochrana přírodě blízkých lesních porostů se vzácnými a ohroženými druhy rostlin a živočichů a významného geomorfologického útvaru - rozsáhlého mrazového srubu (skalního výchozu) ve vrcholové části.


Přístupnost: Celoroční
Zdroj: www.nature.hyperlink.cz

 
Nadmořská výška: 645 - 747 m n. m.
GPS: 49°31'0,425"N,18°4'16,249"E
Oblast: Podbeskydí
Obec: Mořkov
Katastr: Mořkov
Web: http://nature.hyperlink.cz/beskydy/i ...
Dostupnost
Vzdálenost vzdušnou čarou:
1,5 km jižně od centra obce Mořkov


Oblíbené odkazy

Líbí se Vám VBeskydech.cz ?


Copyright © 2013 - 2021 VBeskydech.cz. Všechna práva vyhrazena. Používá: NanoLynx 1.3.3.1 Modes: ubyt2020
Publikovat, kopírovat a rozšiřovat jakoukoliv část stránek je povoleno výhradně s písemným souhlasem autora stránky.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace