VBeskydech.cz

Upozornění: Prosíme všechny zájemce o akce a aktivity, aby vzali na vědomí aktuální situaci a opatření přijatá vládou ČR k nákaze Covid-19.

Horečky - Frenštát pod Radhoštěm

Horečky jsou místní část města Frenštát pod Radhoštěm, pod stejnojmenným vrchem ve výšce 565 m n. m. Horečky jsou vyhledávaným místem k procházkám a k relaxaci. Lokalita Horečky, které dominuje areál skokanských můstků Jiřího Rašky, zažívá v posledních letech velký rozvoj. Horečky se rozkládají na pomezí města Frenštát pod Radhoštěm a obce Trojanovice a v minulosti byly hojně využívány turisty, rekreanty a sportovci. Po letech zapomnění se zde opět vrací život díky pořádání kulturních a sportovních akcí a také z důvodu budování potřebné infrastruktury. Ta je na Horečkách budována z prostředků fondu na obnovu a rozvoj Horeček. Byl obnovený zchátralý amfiteátr v těsné blízkosti věže skokanského můstku Jiřího Rašky, kde se od roku 2011 se koná pohodový rodinný festival HorečkyFest. V areálu je také Lanová dráha Horečky. Navštívit můžete Lurdskou kapli sv. Panny Marie při zelené TZ na Velký Javorník (918 m). V areálu je restaurace Rekovice.

V lesním terénu se v roce 2014 podařilo vybudovat pilotní okruh zážitkových cyklotras Beskydských trailů o délce 3000 m.
Tradiční akce
červenec - HorečkyFest


Zdroj: Městské Kulturní středisko Frenštát p. R.

 
GPS: 49°32'24,154"N,18°11'56,927"E
Oblast: Moravskoslezské Beskydy
Obec: Frenštát pod Radhoštěm

Oblíbené odkazy

Líbí se Vám VBeskydech.cz ?


Copyright © 2013 - 2020 VBeskydech.cz. Všechna práva vyhrazena. Používá: NanoLynx 1.3 Modes: ubyt2020
Publikovat, kopírovat a rozšiřovat jakoukoliv část stránek je povoleno výhradně s písemným souhlasem autora stránky.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace