VBeskydech.cz

Naučná stezka Gruň - Bílý Kříž - Staré Hamry

 
Naučná stezka Gruň - Bílý Kříž
Naučná stezka Gruň - Bílý Kříž

Naučná stezka Gruň - Bílý Kříž ve od památníku Maryčky Magdonové po jedné z nejkrásnějších hřebenové cestě v Beskydech na známé rekreační středisko Bílý Kříž. NS Gruň - Bílý Kříž nabízí 14 zastavení, která seznamují návštěvníka s historii této oblasti a s místní přírodou.

Na jednotlivých zastaveních NS Gruň - Bílý Kříž se návštěvníci seznámí s historii obce Staré Hamry, o průběhu přípravy výstavby vodní nádrže Šance a co vše muselo být vodnímu dílu obětováno. Další zastavení je u místa, kde vyvěrá zázračný léčivý pramen nebo v místě, kde straší. Součástí trasy je místo, na kterém stála partyzánská zemljanka. Na cestě se návštěvníci rovněž dozvědí o přírodní památce Podgruň. Jedná se o vrchovištní louku se vzácnými a chráněnými druhy rostlin. Zajímavostí je i tzv. chodník pro bosé nohy, kudy chodívaly dříve na boso v létě děti z okolních chalup do školy. Návštěvníci se rovněž dozví informace o zdejším horském odolném plemenu ovcí – Valaška, o zaniklých osadách i o historii názvu místa Bílý Kříž.


Přístupnost: Celoroční
Zdroj: www.stezka-grun.cz

 
GPS: 49°28'18,843"N,18°26'32,029"E
Oblast: Moravskoslezské Beskydy
Obec: Staré Hamry
E-mail: Poslat dotaz
Web: http://www.stezka-grun.cz

Oblíbené odkazy

Líbí se Vám VBeskydech.cz ?


Copyright © 2013 - 2024 VBeskydech.cz. Všechna práva vyhrazena. Používá: NanoLynx 1.3.3.2 Modes: ubyt2020
Publikovat, kopírovat a rozšiřovat jakoukoliv část stránek je povoleno výhradně s písemným souhlasem autora stránky.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace