VBeskydech.cz

Rehabilitační centrum Čeladná - Čeladná

 
Beskydské rehabilitační centrum - nádvoří a rozhledna, v pozadí Nořičí hora
Apartmánový dům Lara s wellness centrem
Léčebný dům Dr. Maye v centru lázeňského parku
Centrum lázeňského parku s jezírkem a Léčebný dům Dr. Maye

Odborný léčebný ústav Beskydské rehabilitační centrum (BRC) najdete na úpatí horského masivu Ondřejníku v obci Čeladná. Díky mimořádně příznivým klimatickým podmínkám a vysoké úrovni rehabilitace a zdravotní péče je BRC vyhledávaným zdravotnickým zařízením s vynikající pověstí. Za neopakovatelnou a dnes velmi vzácnou atmosférou rodinných lázní jezdí dnes do Čeladné pacienti z celé republiky.

BRC navázalo na léčebnou tradici založenou již v r. 1902 ostravským lékařem Dr. Janem Mayem, který na rozhraní obcí Kunčice pod Ondřejníkem a Čeladná začal budovat a provozovat lázně. Tehdejší Lázně Skalka, pojmenované podle nejvyššího ondřejnického vrcholu (964 m n.m.), měly původně sloužit jako ozdravné sanatorium pro ostravské horníky.

Postupem času se však staly vyhlášeným léčebným a rekreačním centrem, do něhož se sjížděli lidé už nejenom z Ostravska, ale také z dalších oblastí Moravy i Čech. Lázně sloužily svému původnímu účelu až do 50. let 20. století - v této době byla v areálu zřízena oblastní nemocnice s vyhlášenou porodnicí. Ta byla v provozu až do restrukturalizace tohoto zařízení v roce 2000 a vzniku odborného léčebného ústavu se specializací na léčebnou rehabilitaci - dnešního BRC.

Jedinečnost BRC spočívá v kombinaci příznivých přírodních i klimatických podmínek, v moderním technickém vybavení všech pracovišť, vysoké úrovni rehabilitace a profesionalitě zdravotníků, to vše v kombinaci s laskavou rodinnou atmosférou, která provází pacienty BRC - hosty Lázní Čeladná po celou dobu jejich pobytu.

Na podzim roku 2007 se novou dominantou areálu Lázní Čeladná stal Apartmánový dům Lara s wellness centrem a bazénem. AD Lara posyktuje ubytování v komfortních apartmánech a další služby v nadstandardní kvalitě.

25. října roku 2013 byl v areálu lázeňského parku u léčebného domu MUDr. Jana Maye zasazen strom LIDUMIL (javor červený). Strom byl vysazen v den výročí narození MUDr. Jana Maye a dle keltského kalendáře je k tomuto datu narození příslušný Javor červený (Acer rubrum). MUDr. Jan May je zakladatelem lázní v Čeladné. MUDr. Jan May od roku 1910 až do své smrti v roce 1931 léčil (mnohdy zdarma) své pražské pacienty, kteří z vděčnosti a v
úctě k jeho práci nechali na jeho dům v Mikulandské ulici v Praze umístit desku s nápisem "Zde žil a pracoval MUDr. Jan May, lékař lidumil". Věnují vděční pacienti.

V areálu je prodejna potravin a smíšeného zboží, restaurace a kavárna.


Možnosti / zaměření
  • Bezbariérové: Částečně
  • Kouření povolené: Ne
  • Parkování: Ano
  • Sociální zařízení v areálu: Ano
  • Občerstvení v areálu: Ano
  • Svatební obřad možný: Ne
  • WiFi, Internet: Ano
Zdroj: https://rcceladna.cz

 
GPS: 49°32'17,988"N,18°18'14,726"E
Oblast: Moravskoslezské Beskydy
Obec: Čeladná
Adresa: Čeladná, Čeladná 42
739 12
E-mail: Poslat dotaz
Telefon: +420 552 533 211,
+420 739 204 784
Web: https://rcceladna.cz
Dostupnost
Vlak:
žst. Kučice pod Ondřejníkem (0,8 km)


Oblíbené odkazy

Líbí se Vám VBeskydech.cz ?


Copyright © 2013 - 2024 VBeskydech.cz. Všechna práva vyhrazena. Používá: NanoLynx 1.3.3.2 Modes: ubyt2020
Publikovat, kopírovat a rozšiřovat jakoukoliv část stránek je povoleno výhradně s písemným souhlasem autora stránky.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace