VBeskydech.cz

Upozornění: Prosíme všechny zájemce o akce a aktivity, aby vzali na vědomí aktuální situaci a opatření přijatá vládou ČR k nákaze Covid-19.

NPP Skalická Morávka - Nošovice

Národní přírodní památka Skalická Morávka představuje přirozený, technicky málo upravený úsek toku řeky Morávky v říčním km 5,470 – 10,600 jako typické divočící a větvící se štěrkonosné řeky v oblasti západokarpatského flyše v Podbeskydské pahorkatině. Katastrální území: Skalice u Frýdku-Místku, Dobrá, Raškovice, Nošovice, Nižní Lhoty, Vyšní Lhoty, ochranné pásmo v k. ú. Raškovice. Zřízeno vyhláškou Ministerstva životního prostředí č. 543/2006 ze dne 23. 11. 2006 s účinností od 1. ledna 2007. Rozloha: 101,9811 ha.
Předmětem ochrany je geomorfologický typ větvení koryta do ramen v řečišti s častým převrstvováním štěrkových nánosů a překládáním ramen (poslední zbytky přirozeného divočícího toku ve štěrkových náplavech v České republice) a na něj vázané, tokem vytvářené doprovodné poříční ekosystémy s populacemi vzácných či ohrožených druhů rostlin a živočichů. Jedna z posledních lokalit kriticky ohroženého druhu židoviníku německého. Území zahrnuje rovněž drobné lesní, luční a keřové plochy a pozůstatky vegetací intenzivně zarůstajících drobných vápencových lomů.


Přístupnost: Celoroční
Zdroj: www.nature.hyperlink.cz

 
Nadmořská výška: 350 - 390 m n. m.
GPS: 49°38'40,628"N,18°25'54,710"E
Oblast: Moravskoslezské Beskydy
Obec: Nošovice
Katastr: Nošovice, Frýdek-Místek, Nižní Lhoty, Vyšní Lhoty, Raškovice
Web: http://nature.hyperlink.cz/fm/skalic ...
Dostupnost
Vzdálenost vzdušnou čarou:
7 km JV od centra města Frýdek-Místek


Oblíbené odkazy

Líbí se Vám VBeskydech.cz ?


Copyright © 2013 - 2021 VBeskydech.cz. Všechna práva vyhrazena. Používá: NanoLynx 1.3.3.1 Modes: ubyt2020
Publikovat, kopírovat a rozšiřovat jakoukoliv část stránek je povoleno výhradně s písemným souhlasem autora stránky.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace