VBeskydech.cz

Upozornění: Prosíme všechny zájemce o akce a aktivity, aby vzali na vědomí aktuální situaci a opatření přijatá vládou ČR k nákaze Covid-19.

Lačnovské skály - Lačnov

Lačnovské skály se dělí na Horní Lačnovské skály a Dolní Lačnovské skály, které jsou také nazývané Trčkovy skály. Kromě těchto hlavních skalních útvarů Lačnovských skal zde můžeme nalézt Prostřední Lačnovské skály, skálu Černokněžník, Strčihlávek nebo Nové Lačnovské skály.

Dolní Lačnovské skály zvané Trčkovy se nacházejí při žluté TZ a zároveň na naučné stezce Vařákovy paseky. Dolní Lačnovské skály jsou mohutný mrazový srub v délce 70 m. Ten je tvořen z pískovcových a slepencových vrstev. Příčně orientované pukliny rozčleňují Dolní Lačnovské skály do několika bloků. Ten nejvyšší dosahuje výšky 15 m a je nazýván Lucifer. Svislé stěny skal jsou pokryty velkým množstvím voštin, což jsou dutiny typu tafoni. Kulovité dutiny mají průměr až 70 cm a hloubku 65 cm.

Horní Lačnovské skály se nachází o 800 m dále na severozápad po žluté TZ. Horní Lačnovské skály jsou svou rozlohou menší než Dolní Lačnovské skály. Horní Lačnovské skály jsou dlouhé 90 m a dosahují maximální výšky 10,5 m.


Přístupnost: Celoroční
Zdroj: www.valassko-hornovsacko.cz

 
Nadmořská výška: 580 - 683 m n. m.
GPS: 49°12'43,522"N,18°0'25,310"E
Oblast: Hostýnské vrchy
Obec: Lačnov
Katastr: Lačnov
Dostupnost
Vzdálenost vzdušnou čarou:
3 km západně od centra obce Lidečko 3,5 km severně od centra obce Lačnov

Vlak:
vlaková stanice Lidečko (6 km)


Oblíbené odkazy

Líbí se Vám VBeskydech.cz ?


Copyright © 2013 - 2022 VBeskydech.cz. Všechna práva vyhrazena. Používá: NanoLynx 1.3.3.1 Modes: ubyt2020
Publikovat, kopírovat a rozšiřovat jakoukoliv část stránek je povoleno výhradně s písemným souhlasem autora stránky.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace