VBeskydech.cz

Upozornění: Prosíme všechny zájemce o akce a aktivity, aby vzali na vědomí aktuální situaci a opatření přijatá vládou ČR k nákaze Covid-19.

Městské muzeum - Bystřice pod Hostýnem

Městské muzeum v Bystřici pod Hostýnem sídlí v místním zámku. Expozice se nacházejí v přízemí zámku. Městské muzeum Bystřice pod Hostýnem má sbírky historické, etnografické, archeologické, umělecké (díla místních výtvarníků – malířů Františka Ondrúška, Hanuše Schwaigra, sochařů Oldřicha Drahotušského, Vojmíra Vokolka a výtvarníků Jana Uruby, manželů Josefa a Evy Pospíšilových, korespondence a pozůstalosti Františka Táborského a Františka Ondrúška i stavební plány Metoděje Matušky.

Expozice musea jsou tyto:

Keramika 18. a 19. století

Velkou část sbírek tvoří keramika 18. a 19. století, především výrobky z manufaktur v Bystřici pod Hostýnem, Rajnochovicích, Hranicích, Vranově, Olomučanech i z dalších míst Čech, Moravy a Slovenska. Expozice byla otevřena v roce 2004.

Sochy Oldřicha Drahotušského

Průřez volnou tvorbou sochaře a restaurátora, rodáka z nedaleké Podhradní Lhoty, který působil v Praze. Expozice byla otevřena v roce 2006.

Pracovna Františka Táborského

Nábytek z bystřického bytu zakladatele muzea Františka Táborského (pracovna a ložnice) doplněný o osobní předměty. Expozice byla otevřena v roce 2008.

Expozice Vojmíra Vokolka

Expozice s podtitulem Zpěv z potopy představuje výběr z díla východočeského sochaře Vojmíra Vokolka inspirovanou biblickými příběhy. Plastiky Vojmíra Vokolka doplňují obrazy jeho synovce Václava Vokolka, malíře a spisovatele. Expozice byla otevřena v roce 2002.

Loudonská galerie

Galerie portrétů posledních majitelů bystřického zámku Loudonů, obrazy jsou od roku 2012 zapůjčeny ze sbírek Národního památkového ústavu.

Expozice Thonet

Expozice ohýbaného nábytku značek Gebrüder Thonet, Thonet-Mundus a TON představuje přehled o výrobě ohýbaného nábytku od 2. poloviny 19. století až do současnosti. Jde o výběr nejzajímavějších kusů nábytku ze sbírek firmy TON, a. s. K vidění jsou židle zhotovené ještě v rodišti Michaela Thoneta, německém Boppardu, intarzovaný stůl z Thonetova prvního působiště Vídně i nábytek vyrobený v pozdějším hlavním sídle firmy Bystřici pod Hostýnem.

Od dubna do října se konají také krátkodobé výstavy.


Přístupnost: Nepřístupno
Zdroj: http://www.mubph.cz/

 
Nadmořská výška: 317 m n. m.
GPS: 49°24'4,002"N,17°40'22,801"E
Oblast: Hostýnské vrchy
Obec: Bystřice pod Hostýnem
Adresa: Bystřice pod Hostýnem, Pod Platany 1
768 61
E-mail: Poslat dotaz
Telefon: +420 573 501 966
Web: http://www.mubph.cz
Dostupnost
Vzdálenost vzdušnou čarou:
centrum města Bystřice pod Hostýnem


Oblíbené odkazy

Líbí se Vám VBeskydech.cz ?


Copyright © 2013 - 2021 VBeskydech.cz. Všechna práva vyhrazena. Používá: NanoLynx 1.3.3.1 Modes: ubyt2020
Publikovat, kopírovat a rozšiřovat jakoukoliv část stránek je povoleno výhradně s písemným souhlasem autora stránky.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace