VBeskydech.cz

Upozornění: Prosíme všechny zájemce o akce a aktivity, aby vzali na vědomí aktuální situaci a opatření přijatá vládou ČR k nákaze Covid-19.
GPS: 49°16'20,022"N,17°42'54,069"E
Oblast: Hostýnské vrchy
Obec: Zlín
Adresa: Zlín 12, Lukovská 112
763 14
E-mail: Poslat dotaz
Telefon: +420 577 914 180
Web: http://www.zoozlin.eu

Oblíbené odkazy

Slavnostní otevření Zátoky rejnoků


čtvrtek 18.9.2014, Zoo Zlín Lešná
Slavnostní otevření Zátoky rejnoků
20. září zlínská zoo slavnostně otevře zbrusu novou expozici Zátoku rejnoků. Poprvé tak spatříte dvacet mořských rejnoků. Díky unikátnímu pojetí bazénu si je budete moci dokonce i pohladit!

Novou expozici zlínská zoo připravovala čtyři roky, Svým pojetím je naprosto ojedinělá a nemá ve střední Evropě obdoby. Domov tu našlo 20 mořských rejnoků druhu siba ománská (Rhinoptera jayakari). Připravili jsme pro ně bazén o objemu 100 m3 s průměrnou hloubkou vody zhruba jeden metr. Na jejich jídelničku dominují především ústřice, krabi nebo škeble. Ve zlínské zoo si budou pochutnávat především na krevetách, kterými je budou brzy krmit i návštěvníci. Kromě rejnoků se v expozici představí také největší suchozemští korýši na světě – krabi palmoví. V rámci Evropy je chová pouze několik zoologických zahrad.

Slavnostní otevření expozice proběhne v 11.00 hod na nádvoří zámku. Poté vás pozveme na první návštěvu Zátoky rejnoků, kde na vás bude čekat představení expozice a také komentované krmení rejnoků. Doprovodný program však nabídne i další překvapení. Těšit se můžete na výtvarné dílny, malování na obličej a na jedinečné vystoupení originálních pirátů.Zdroj informací: http://www.zoozlin.eu/slavnostni-otevreni-zato ...
 

Líbí se Vám VBeskydech.cz ?


Copyright © 2013 - 2020 VBeskydech.cz. Všechna práva vyhrazena. Používá: NanoLynx 1.3.1 Modes: ubyt2020
Publikovat, kopírovat a rozšiřovat jakoukoliv část stránek je povoleno výhradně s písemným souhlasem autora stránky.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace