VBeskydech.cz

Nadmořská výška: 526 m n. m.
GPS: 49°21'49,680"N,18°18'13,277"E
Oblast: Valašsko - Javorníky - Vsetínské vrchy
Obec: Velké Karlovice
Adresa: Velké Karlovice, Velké Karlovice 70
756 06
E-mail: Poslat dotaz
Telefon: +420 571 444 260
Web: http://www.velkekarlovice.cz
Dostupnost
Vzdálenost vzdušnou čarou:
15 km JV od města Rožnov pod Radhoštěm

Auto:
Od Vsetína po silnici I/57, před obcí Ústí odbočíte na silnici II/487

Autobus:
Rožnov pod Radhoštěm - Velké Karlovice, Vsetín - Velké Karlovice, zastávky Velké Karlovice rozc. Soláň, Vel. Kar. žel. st., Vel. Kar. škola

Vlak:
vlaková stanice Velké Karlovice, Velké Karlovice zastávka


Oblíbené odkazy

Karlovský gastrofestival přivítá českého "Michelina", rozrůstá se a přinese novou soutěž


úterý 30.9.2014, Velké Karlovice

Karlovský gastrofestival přivítá českého
 
Karlovský gastrofestival přivítá českého "Michelina", rozrůstá se a přinese novou soutěž
Karlovský gastrofestival přivítá českého "Michelina", rozrůstá se a přinese novou soutěž
Karlovský gastrofestival přivítá českého "Michelina", rozrůstá se a přinese novou soutěž
Karlovský gastrofestival přivítá českého "Michelina", rozrůstá se a přinese novou soutěž

Tradiční ochutnávky regionálních specialit, mezinárodní farmářský trh, soutěž o nejlepší frgál, galavečeře a kuchařské show, ale také neobvyklou frgálovou manufakturu s možností vyzkoušet si výrobu frgálů, zcela novou soutěž o nejlepší karlovskou klobásu či uvedení nového regionálního piva - to vše nabídne 6. Karlovský gastrofestival, který se uskuteční 3. až 5. října ve valašských Velkých Karlovicích.

Tento tradiční svátek jídla na Valašsku pořádá Resort Valachy, zastřešující tři místní hotely, ve spolupráci s dalšími hospůdkami a penziony v údolí Léskové. Jejich nabídku každoročně doplňují i zajímaví pozvaní hosté z tuzemska i zahraničí.

„Vedle nové soutěže o nejlepší klobásu bude letošní novinkou další rozšíření počtu gastro zastávek, na kterých budou moci návštěvníci ochutnávat regionální speciality či nakupovat krajové produkty. Letos to bude celkem 14 zastávek, rozprostřených na 3,5 kilometrech, což hostům přinese bohatý výběr a spoustu zážitků. Tím, co se naopak nemění, je naše filozofie – i letos bude na gastrofestival vstup zdarma. Zpoplatněny jsou jen vybrané doprovodné programy,“ uvedl ředitel Karlovského gastrofestivalu a zároveň i pořádajícího Resortu Valachy Tomáš Blabla.

Stejně jako v minulých letech se v rámci programu uskuteční Michelinská galavečeře, jež se každý rok těší velkému zájmu milovníků vysoké gastronomie. Poté, co v minulých ročnících zavítali do Velkých Karlovic držitelé michelinské hvězdy z Maďarska a Itálie a loni Oldřich Sahajdák z pražské La Degustation Boheme Bourgeoise, přivítá letos gastrofestival druhého z dvojice českých držitelů michelinské hvězdy Romana Pauluse, šéfkuchaře pražského Alcronu.

Ten během hostování v hotelu Lanterna připraví nejen šestichodovou Michelinskou galavečeři v sobotu 4. října, ale o den později také tříchodový Michelinský oběd. Příležitost ochutnat jeho menu mimo domovský Alcron bude zcela výjimečná. „V tak velkém rozsahu, s vícechodovým menu, jako tomu bude na Karlovském gastrofestivalu, hostujeme maximálně dvakrát do roka. Abychom hostům mohli zprostředkovat opravdu autentický požitek, vyžaduje to hodně času a pečlivou přípravu,“ vysvětlil Roman Paulus, jenž pro hosty chystá průřez nabídkou Alcronu, sestavou z návštěvnicky nejoblíbenějších pokrmů.

Karlovský gastrofestival se během uplynulých pěti let zařadil mezi největší akce svého druhu v České republice, jen loni ho navštívilo na 14 tisíc lidí. Jeho mottem je popularizace regionálních producentů a tradiční valašské kuchyně, k níž neodmyslitelně patří mj. kyselice, frgály, slivovice, ale také třeba jehněčí maso a sýry, zvěřina či zabíjačkové speciality. Zároveň dává prostor hostujícím producentům z jiných regionů a přináší řadu doprovodných akcí. Na své si tak přijdou i milovníci lidových tradic a připraven bude i program a zábava pro rodiny s dětmi.

Hlavním bodem programu je tzv. Gastro tour s farmářským trhem, při které mohou gurmáni v sobotu i neděli putovat malebným valašským údolím Léskové po gastro zastávkách a ochutnávat různé speciality a krajové produkty. Jednotlivé zastávky jsou v údolí rozprostřeny ve vzdálenosti do 3,5 km. Vedle restaurací své pochutiny nabídnou desítky stánků mezinárodního farmářského trhu. Hosté se údolím mohou projít po cyklostezce Bečva, projet na kole nebo se svézt vláčkem, koňským povozem a historickým autobusem. Zároveň si tak užijí i krásy zdejší přírody.

Mezi doprovodnými programy patří k největším lákadlům soutěž o nejlepší valašský frgál, která se uskuteční v neděli 5. října. Rok od roku těší stále větším zájmu pekařek. Loni již porota hodnotila stovku frgálů od profesionálních i domácích pekařek.


Předběžný program Karlovského gastrofestivalu
Akce ve Velkých Karlovicích - http://vbeskydech.cz/akce-seznam/velke-karlovice-6071?dd ...


Pátek 3. 10.

20:00 - 4:00 Barmanský večer "Open party" (Party stan - Cocktail bar Lanterna)
19:00 - Galavečeře Resortu Valachy - Pavel Václavík, šéfkuchař Spa hotelu Lanterna (Spa hotel Lanterna - Vyhlídka)Sobota 4. 10.

10:00 - 18:00 - Gastro tour s farmářským trhem (údolí Léskové)
10:00 - 18:00 - Frgálová manufaktura (Gril srub Razula)
10:00 - 18:00 - Kuchařské show (Stan ETA - Gril srub Razula)
16:00 - 18:00 - Soutěž o nejlepší karlovskou klobásu (Penzion Pod Pralesem) - novinka
19:00 - Michelinská galavečeře - Roman Paulus, Alcron (Spa hotel Lanterna) - host roku 2014
19:00 – Valašská galavečeře (wellness hotel Horal)
20:00 - 4:00 Barmanský večer (Party stan - Cocktail bar Lanterna)

Neděle 5. 10.

10:00 - 18:00 - Gastro tour s farmářským trhem (údolí Léskové)
10:00 - 18:00 - Frgálová manufaktura (Gril srub Razula)
11:00 - 18:00 - Kuchařské show (Stan ETA - Gril srub Razula)
11:00 - 14:00 - Soutěž o nejlepší valašský frgál (Party stan - Spa hotel Lanterna)
12:00 - Michelinský oběd - Roman Paulus, Alcron (Spa hotel Lanterna) - host roku 2014
19:00 - Galavečeře Kouzlení z dýně – premiéra nového degustačního menu (Lanterna)
20:00 - 4:00 Barmanský večer -"After Party" (Party stan - Cocktail bar Lanterna)Zdroj informací: http://www.karlovskygastrofestival.cz
 

Líbí se Vám VBeskydech.cz ?


Copyright © 2013 - 2024 VBeskydech.cz. Všechna práva vyhrazena. Používá: NanoLynx 1.3.3.2 Modes: ubyt2020
Publikovat, kopírovat a rozšiřovat jakoukoliv část stránek je povoleno výhradně s písemným souhlasem autora stránky.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace