VBeskydech.cz

Upozornění: Prosíme všechny zájemce o akce a aktivity, aby vzali na vědomí aktuální situaci a opatření přijatá vládou ČR k nákaze Covid-19.
Nadmořská výška: 501 m n. m.
GPS: 49°30'37,244"N,18°25'0,025"E
Oblast: Moravskoslezské Beskydy
Obec: Staré Hamry
E-mail: Poslat dotaz
Telefon: +420 596 657 111
Web: http://www.pod.cz
Dostupnost
Vzdálenost vzdušnou čarou:
10 km jižně od města Frýdlant nad Ostravicí

Vlak:
žst. Ostravice, 3,5 km

Kolo:
cyklotrasa 461


Oblíbené odkazy

Povodí Odry: Tak málo vody nebylo 44 let


pondělí 17.3.2014, Přehrada Šance
Ostrava - Vodní toky v Moravskoslezském kraji mají extrémně málo vody. Vodohospodáři tvrdí, že tak málo vody nebylo více než čtyřicet let. Nedostatek vody je i v přehradách. „Situace je opravdu výjimečná, ale prozatím nepředpokládáme, že by došlo k ohrožení zásobování pitnou vodou. Záleží však, jestli a kdy naprší, protože nemáme jiný zdroj vody než srážky," informoval generální ředitel Povodní Odry Miroslav Krajíček.

Ředitel uvedl, že v některých případech byl průtok pouze na dvaceti procentech měsíčního průměru. „Srovnatelné záznamy máme až od roku 1970. A od té doby, tedy čtyřicet čtyři let, tak málo vody nebylo," prohlásil ředitel.

Za této situace je výhodou, že v oblasti je hodně přehradních nádrží. „Systémy jsou navíc propojeny, takže pokud je v některé nádrži vody méně, můžeme zabezpečit dodávku pitné vody náhradním způsobem,“ dodal Krajíček.

Zásoby v přehradách se v současné době pohybují většinou přibližně na úrovni osmdesáti procent obvyklých zásob. Nejméně vody má Šance na Frýdecko-Místecku, jen něco nad padesát procent. Jenže tam bylo vody méně už dříve, a to kvůli opravě hráze. Hladina výrazně poklesla na Olešné, kde je asi šedesát procent vody, a v Žermanicích.

Zdroj: ČTK, ČTO

Videoreportáž viz odkaz http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-ostrava/zpravy ...Zdroj informací: http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-ostr ...
 

Líbí se Vám VBeskydech.cz ?


Copyright © 2013 - 2021 VBeskydech.cz. Všechna práva vyhrazena. Používá: NanoLynx 1.3.3.1 Modes: ubyt2020
Publikovat, kopírovat a rozšiřovat jakoukoliv část stránek je povoleno výhradně s písemným souhlasem autora stránky.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace