VBeskydech.cz

Nadmořská výška: 345 m n. m.
GPS: 49°39'39,886"N,18°25'36,843"E
Oblast: Moravskoslezské Beskydy
Obec: Nošovice
Adresa: Nošovice, Pivovar Radegast
739 51
E-mail: Poslat dotaz
Telefon: +420 558 602 111 (ústředna),
558 602 566 (exkurze)
Web: http://www.radegast.cz
Dostupnost
Vzdálenost vzdušnou čarou:
6 km JV od Frýdku-Místku

Auto:
Parkování je zdarma na parkovišti před areálem Návštěvnického centra Pivovaru Radegast po dobu trvání prohlídky.

Autobus:
zastávka Nošovice, pivovar (0,1 km)

Vlak:
žst. Dobrá u Frýdku-Místku (1,8 km)

Kolo:
cyklotrasa 6174, Radegast Beskydy

Pěšky:
rozcestník Nošovice bus, zeleně značená turistická cesta


Oblíbené odkazy

Pivovar Radegast věnuje na obnovu chaty Libušín 300 tis. Kč


úterý 18.3.2014, Pivovar Radegast
Pivovar Radegast věnuje na obnovu chaty Libušín 300 tis. Kč
Vydáno dne: 18-3-2014 (13:18) - tisková zpráva
Pivovar Radegast podpoří prostřednictvím grantového programu Prazdroj lidem obnovu chaty Libušín na Pustevnách. Rada reprezentantů programu složená ze zástupců pivovaru a z osobností Moravskoslezského kraje jednomyslně odsouhlasila, že na obnovu Libušína pošle pivovar 300 tis. Kč. To je maximální částka, kterou umožňují pravidla programu uvolnit na jeden projekt.

„Beskydy jsou chloubou našeho regionu a zároveň domovem našeho pivovaru i jeho symbolu boha Radegasta. Požár Libušína nás všechny zasáhl a hledali jsme cestu, jak pomoci při jeho obnově. Jsem rád, že jsme se s kolegy z Rady reprezentantů rychle dohodli a odsouhlasili maximální možnou finanční pomoc,“ řekl manažer pivovaru Radegast Ivo Kaňák.

Příspěvek 300 tis. Kč od pivovaru Radegast vítá ředitel Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm Jindřich Ondruš: „Obnova Libušína bude vyžadovat obrovské úsilí i nemalé finanční prostředky. Dar pivovaru je velkou pomocí, ale současně i ukázkou toho, že na Moravě dokážeme táhnout za jeden provaz.“

Obnova Libušína se stala projektem Rady reprezentantů 13. ročníku grantového programu Prazdroj lidem. Ten bude vyhlášen v květnu letošního roku a Plzeňský Prazdroj jeho prostřednictvím rozdělí na Moravě 2,5 mil. Kč. Členové Rady, kterými jsou například i hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák či paralympionik Radim Běleš, rozhodli o přidělení prostředků pro Libušín per rollam ještě před začátkem programu.

„Podtitulem programu Prazdroj lidem je heslo pro budoucí generace. Asi nic jej nemůže naplnit více, než výstavba nové chaty Libušín. Její dokončení bude jasným signálem dalším generacím, že jsme se o odkaz našich předků dokázali postarat. Ráda bych poděkovala členům Rady reprezentantů za rychlou a pozitivní reakci na náš návrh,“ řekla ředitelka firemních vztahů a komunikace Plzeňského Prazdroje Drahomíra Mandíková.


Crest Communications Ostrava s.r.o.
Pavel Sobol
Account Manager
tel.: + 420 596 620 435-7 kl.28
e-mail: sobol@crestcom.cz


 

Líbí se Vám VBeskydech.cz ?


Copyright © 2013 - 2024 VBeskydech.cz. Všechna práva vyhrazena. Používá: NanoLynx 1.3.3.2 Modes: ubyt2020
Publikovat, kopírovat a rozšiřovat jakoukoliv část stránek je povoleno výhradně s písemným souhlasem autora stránky.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace