VBeskydech.cz

Nadmořská výška: 319 m n. m.
GPS: 49°23'59,964"N,17°40'19,334"E
Oblast: Hostýnské vrchy
Obec: Bystřice pod Hostýnem
Adresa: Bystřice pod Hostýnem, Masarykovo náměstí 137
768 61
E-mail: Poslat dotaz
Telefon: +420 573 501 911
Web: http://www.mubph.cz
Dostupnost
Vzdálenost vzdušnou čarou:
17 km východně od města Přerov

Vlak:
Trať č. 303 Kojetín - Valašské Meziříčí, vlaková stanice Bystřice pod Hostýnem


Oblíbené odkazy

České židle TON získaly nejprestižnější ocenění za design. Zná je celý svět


pondělí 13.1.2014 až sobota 8.3.2014, Bystřice pod Hostýnem
České židle TON získaly nejprestižnější ocenění za design. Zná je celý svět
Dřevěná židle Merano získala v nedávné době čtyři prestižní ocenění. A není jediným výrobkem z českého TONu, kterým se to teď daří. Hned další dva modely židlí získaly světové uznání.

Titul Good Design 2013 získala „tramvajová“ židle Tram od rakouského návrháře Thomase Feichtnera a „pérovací“ židle Mojo od slovenského designéra Michala Riabiče.

Tram mimo to už vloni získala ocenění German Design Award Nominee 2014 a Interior Innovation Award Selection 2014. Mojo bylo oceněno jako Nábytek roku 2013 v Česku a Innovationspreise Architektur + 2013.

V čem jsou židle unikátní? Především technologií starou 150 let, což se týká hlavně modelu Tram. Ne náhodou má takové jméno – vždyť nejvíce připomíná sedačku z českých tramvají.

Mojo je první celodřevěná samonosná židle, která vám dovoluje se pohupovat. Pérování a houpání prý podle psychologů pomáhá stimulovat mozek. Takže při práci v kanceláři neusnete.

„Označení ‚czech hand made‘ oceňují v Japonsku, Číně i v dalších zemích. Do Hongkongu putovalo třeba v jediné zakázce dva tisíce židlí Simple, které navrhlo studio Olgoj Chorchoj,“ píše server Idnes.cz

Ocenění Good Design

Good Design je nejstarší a nejprestižnější mezinárodní ocenění za design. Cenu založili v roce 1950 v americkém Chicagu a uděluje se každoročně organizací The Chicago Athenaeum, the Americkým muzeem architektury a designu ve spolupráci s Evropským centrem pro architekturu, umění, design a urbanistické studie.

Tradice od roku 1861

Ručním ohýbáním vyrábí TON nábytek v Bystřici pod Hotsýnem od roku 1861, kdy ji založil Michael Thonet. Název THONET se v roce 1953 změnil na TON (Továrna Ohýbaného Nábytku). Společnost úspěšně přečkala přechod od plánovaného k tržnímu hospodářství a nyní je akciovou společnosti.

Zdroj: Idnes.cz, Ton.eu
Autor: Petr Štěpán, Marek Manda
foto: Židle Tram a Mojo. Zdroj: TONZdroj informací: http://vlast.cz/ceske-zidle-ton-ziskaly-nejpre ...
 

Líbí se Vám VBeskydech.cz ?


Copyright © 2013 - 2024 VBeskydech.cz. Všechna práva vyhrazena. Používá: NanoLynx 1.3.3.2 Modes: ubyt2020
Publikovat, kopírovat a rozšiřovat jakoukoliv část stránek je povoleno výhradně s písemným souhlasem autora stránky.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace