Slavnosti (tradiční akce)Datum a čas konání
čtvrtek 4.7.2019 až neděle 7.7.2019
40. ročník Mezinárodního folklorního festivalu
Program Rožnovských slavností 2019
čtvrtek 4. července
15.30 Masarykovo náměstí
Roztančené náměstí
17.00 Knihovna VMP
Regionální a národopisná literatura
beseda o knihách s Richardem Sobotkou, Pavlem Zajícem a Annou Borovou
21.00 Valašská dědina amfiteátr Na stráni
Na Radhošťu sa svítá
muzigál Rozmarýn spolu s připomínkou nedožitých narozenin V. Bradáče
a Vl. Štrunce
pátek 5. července
15.00 Dřevěné městečko komorní amfiteátr
Absolventské představení Školy mladých odzemkářů
16.00 Sušák
Rožnovské slavnosti 2017 očima fotoklubu R9
vernisáž výstavy fotografií rožnovského fotoklubu R9
17.00 Dřevěné městečko komorní amfiteátr
Sedmihlásky koncert dětských zpěváčků
19.00 Dřevěné městečko komorní amfiteátr
Lidové tance na Rožnovsku
společný program rožnovských souborů Javořina, Radhošť a Soláň a představení
nové publikace – reedice sbírky Z. Jelínkové
21.00 Dřevěné městečko komorní amfiteátr
Beránci a vlci
attaca suita Mariana Friedla vycházející z lidové hudby východní
Moravy
účinkují: Jitka Šuranská Trio, Ženský sbor z Kudlovic, Sdružení nezávislých
jazzmenů a RukyNaDudy
22.00 areál Dřevěného městečka pódium na paloučku
Hudcování pod hvězdami s cimbálovou muzikou
sobota 6. července
9.30 Dřevěné městečko komorní amfiteátr
Kdo vyskočí, ten je chlap!
kvalifikace soutěže v odzemku s cimbálovou muzikou Kordulka
10.00 Masarykovo náměstí
Rožnovské slavnosti se představují městu
11.00 Dřevěné městečko pódium na paloučku
Rožnovské slavnosti se představují v muzeu
13.00 Dřevěné městečko komorní amfiteátr
Národní muzeum v přírodě představení fúze
14.30 Dřevěné městečko komorní amfiteátr
slavnostní zahájení festivalu
Kdo vyskočí, ten je chlap!
finále soutěže v odzemku s cimbálovou muzikou Kordulka
16.30 Dřevěné městečko komorní amfiteátr
Vitajte u nás účinkují zahraniční hosté z Mexika, Bosny a
Hercegoviny, Maďarska
18.00 Dřevěné městečko komorní amfiteátr
Guberniální sbírka
muziky z Moravy a Slezska … (Pramínky, Soláň…)
19.30 areál Dřevěného městečka
Valašské hry
tentokrát se souborem Javořina
21.00 Dřevěné městečko komorní amfiteátr
Výroční pořad ke 40. výročí festivalu a vzpomínka na jubilanty
Věru Šejvlovou, Václava Bradáče a Vladimíra Štrunce
účinkují: Ludmila Vašková, Pavel Ptáček, soubory Ostravica,
Vonica, Gaudeamus, Hořeňák, Grunik
22.30 areál Dřevěného městečka pódium na paloučku
Hudcování pod hvězdami s cimbálovou muzikou ...
Doprovodný program
areál Dřevěného městečka
pódium na paloučku a u rybníčka – palouček začíná od 12.30 a je vždy v půl, rybníček od 13.00 vždy v celou hodinu
Mlýnská dolina hamr
11.00 Pohádka
15.00 Komorní hudební pořad
Valašská dědina
oživené expozice, vyhrávání muziky – do 17.30
neděle 7. července
10.00 Dřevěné městečko kostel sv. Anny
Mše
TV NOE
11.00 areál Dřevěného městečka pódium na paloučku
Workshop – výuka tanců z Rožnovska
12.30 Dřevěné městečko komorní amfiteátr
Hosté naši milí pořad zahraničních souborů
14.00 Dřevěné městečko komorní amfiteátr
Naše děti
v dětském pořadu účinkují Malý Radhošť, Holúbek, Děcka z Kunovic,
Vizovjánek, Ocúnek
15.30 Dřevěné městečko komorní amfiteátr
… v dobrém sa rozejdem
závěrečný galaprogram festivalu
areál Dřevěného městečka
po celý den do 15.30 - pódium na paloučku (v půl) a u rybníčka (v celou hodinu) doprovodný program
Mlýnská dolina hamr
11.00 a 13.00 Pohádka pro děti
Valašská dědina
oživené expozice, vyhrávání muziky – do 16.00