VBeskydech.cz

Upozornění: Prosíme všechny zájemce o akce a aktivity, aby vzali na vědomí aktuální situaci a opatření přijatá vládou ČR k nákaze Covid-19.
Nadmořská výška: 319 m n. m.
GPS: 49°35'57,838"N,18°8'37,683"E
Oblast: Podbeskydí
Obec: Kopřivnice
Adresa: Kopřivnice, Záhumenní 367/1
742 21
E-mail: Poslat dotaz
Telefon: +420 556 871 106
Web: http://www.tatramuseum.cz
Dostupnost
Vzdálenost vzdušnou čarou:
centrum města Kopřivnice


Oblíbené odkazy

MERKUR - od 20.2. ve všech kopřivnických muzeích


čtvrtek 20.2.2014, Technické muzeum Tatra Kopřivnice
MERKUR - od 20.2. ve všech kopřivnických muzeích
Milí přátelé děrovaných plíšků,

jak se bezesporu mnozí z Vás již v předchozích týdnech doslechli, Regionální muzeum v Kopřivnici se od 20. února do 11. května promění v jednu velikou stavebnici. Všechny tři naše objekty se totiž v tomto období zaplní legendou mezi českými stavebnicemi – Merkurem.

Na Fojtství se seznámíte s její historií, jakožto i s minulostí firmy, která ji vyrábí. Výstavní prostor Technického muzea bude zaplněn velkými modely, mimo jiné uvidíte i nejvyšší stavbu postavenou z Merkuru na světě. Lašské muzeum pak dá průchod především Vaší kreativitě. Najdete zde totiž hernu a snad i malou výstavu návštěvnických modelů (stále na Vás apelujeme – máte-li doma z Merkuru svůj vlastní výtvor, kterým byste se chtěli pochlubit, přineste nám jej do Lašského muzea; za zapůjčení dostanete okružní vstupenku).

Zveme Vás tedy tímto na slavnostní zahájení výstavy, které jsme se rozhodli uspořádat v prostorách Muzea Fojtství ve čtvrtek 20. února v 17 hodin. Krom tradičního občerstvení se můžete těšit především na setkání s pány Jiřím Mládkem, majitelem vystavované sbírky, či Jaromírem Křížem, majitelem firmy MerkurToys, která je hrdým pokračovatelem tradice výroby této stavebnice.

Těšíme se na Vaši návštěvu.Zdroj informací: http://www.tatramuseum.cz/index.php?page=novin ...
 

Líbí se Vám VBeskydech.cz ?


Copyright © 2013 - 2020 VBeskydech.cz. Všechna práva vyhrazena. Používá: NanoLynx 1.3.1 Modes: ubyt2020
Publikovat, kopírovat a rozšiřovat jakoukoliv část stránek je povoleno výhradně s písemným souhlasem autora stránky.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace